امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی مدارك معتبر Cisco - CCNA - CCDA - CCDP
نویسنده پیام
fns4565 آفلاین
عضو انجمن
عضو


ارسال‌ها:
28
تاریخ عضویت:
Jun 2016
اعتبار:
0
تشکر ها: 0
0 تشکر شده در 0 ارسال
ارسال: #1
معرفی مدارك معتبر Cisco - CCNA - CCDA - CCDP
مدارك معتبر Cisco   دانشجویان با اخذ این مدرك، دروازه سیسكو را بر روی خود می گشایند و خود را برای صعود از پله های پیشرفت و تخصص شبكه ای آماده می كنند. مدركCCNA در گروه نصب و پشتیبانی و نگهداری شبكه ها جای می گیرد و دارندگان این مدرك این قدرت و توانایی را خواهند یافت كه شبكه های كوچك و متوسط (100 و كمتر كاربر) را نصب، پیكربندی و راه اندازی كنند.
دورهCCNA 
سطح تخصص: آشنایی(Associate)
(Cisco Certified Network Associate CCNA  در قاعده هرم سیسكو جای گرفته و نخستین سطح مهارتی سیسكو، یعنی سطح آشنایی و مقدمات است. دانشجویان با اخذ این مدرك، دروازه سیسكو را بر روی خود می گشایند و خود را برای صعود از پله های پیشرفت و تخصص شبكه ای آماده می كنند. مدركCCNA  در گروه نصب و پشتیبانی و نگهداری شبكه ها جای می گیرد و دارندگان این مدرك این قدرت و توانایی را خواهند یافت كه شبكه های كوچك و متوسط (100 و كمتر كاربر) را نصب، پیكربندی و راه اندازی كنند.

دارندگان این مدرك، این توانایی ها را به دست می آورند:

 افزایش دانش و توانایی ها و تجربیات شبكه ای و تضمین موقعیت شغلی

 پیاده سازی سرویس های تلفنی برای شبكه های كوچك

 راه اندازی و پیكربندی و مدیریت شبكه های محلی (LAN)  ساده با تجهیزات سیسكو

 برگزیدن یكی از سرویس هایWAN، با توجه به نیاز شبكه و پیاده سازی و مدیریت كلی آن

 رفع اشكالات موجود در LAN وVLAN

 آشنایی و مهارت كلی با سیستم عامل روتر (IOS) شامل :

اجرای فرمان هایی همچون به روزرسانی، پشتیبان گیری، دانلود نرم افزار ومدیریت IOS 
      تشریح فرمان های مسیریاب، مانند تعیین رمز عبور و استفاده از فرمان راهنمایی مسیریاب.

دریافت این مدرك، به اخذ مدرك دیگری نیاز ندارد، ولی بهتر است كه دانشجو با این مفاهیم آشنایی كلی داشته باشد:

 با گذرانیدن دوره Network+  (یكی از دوره های(CopmTIA ، برای آشنایی پایه ای با مفاهیم اصلی شبكه 

 آشنایی كلی با لایه های OSI
- آشنایی با توپولوژی و همبندی شبكه

- آشنایی با پروتكلTCP/IP و اصول شبكه بندی (Subnetting) 

- آشنایی كلی با تجهیزات سخت افزاری شبكه مانند: سوییچ، هاب و سخت افزار كامپیوتر

  - 6 ماه تا یك سال تجربه كاری در یك شبكه كوچك.

دورهCCDA
سطح تخصص : آشنایی (Associate) 
 (Cisco Certified Design Associate) CCDA تضمین كننده دانش طراحی و مهندسی شبكه های كوچك اداری است. دارندگان این مدرك توانایی بنیادی برای طراحی و نصب شبكه های كوچك سیسكو ( 100 یا كمتر ایستگاه های كاری) را خواهند داشت و با استفاده از تجهیزات مسیریاب و سوییچ قادر به پیاده سازی LAN و WAN  و سرویس های Dial Access برای شركت ها و سازمان های گوناگون خواهند بود. همچنین قادر به ارزیابی راه حل هایی برای رفع اشكالات مربوط به انتقال ترافیك صوت بر روی شبكه خواهند بود.

این مدرك پیش نیازی ندارد، اما اخذ مدرك CCNA پیش از آن سفارش شده است.

دورهCCNP
سطح تخصص:  Professional
CCNP  یك مدرك رده بالای مهندسی شبكه است. افرادی كه این مدرك را دریافت دارند، خواهند توانست شبكه های بزرگ كامپیوتری با یكصد تا بیش از پانصد كامپیوتر را نصب، پیكربندی و عیب یابی كنند. این دسته از شبكه ها كه اغلب در كارخانجات صنعتی بزرگ، مراكز بزرگ بازرگانی و همچنین سازمان های بزرگ مستقر هستند و برخلاف شبكه های محلی كوچك و شبكه های دفتری  به دلیل نوع استفاده  افزایش شمار كاربران و نقشی كه در پیشبرد اهداف نهایی آن سازمان ایفا می كنند، از حساسیت و اهمیت حیاتی برخوردار است. بنابراین، كسانی كه با دریافت مدرك CCNP پا به عرصه كار با این گونه شبكه ها می گذارند، نسبت به دارندگان مدارك دیگر (مانند(CCNA ، اهداف بزرگتر و به دنبال آن مشكلات و دردسرهای بیشتری را پیش رو دارند. در عوض، این افراد از دیدگاه جایگاه شغلی در رده های بالاتر و از دیدگاه حساسیت نقشی كه به عهده دارند، دارای مسوولیتی بزرگتر و از دیدگاه درآمد، وضعیتی مطلوبتر از دیگر دست اندركاران طراحی و نصب شبكه دارند.

به طوركلیCCNP مدركی است كه چیزی را برای دستیابی داوطلب به فناوری های روز شبكه های بزرگ، كم نمی گذارد. مباحث پرشماری كه در این دوره مطرح می شود، به صورت همه جانبه، هر گونه فناوری در زمینه شبكه های یاد شده را بررسی می كند و در این راه هر مساله مهمی (مانند: امنیت، كیفیت سرویس(QoS) ، شبكه های اختصاصی مجازی(wbn)  و فناوری های پهن باند) را به تفصیل مطرح می سازد.

داوطلبان دریافت مدركCCNP  باید نخستین قاعده هرم تحصیلی شركت سیسكو، یعنی مدركCCNA، را (كه مربوط به شبكه های محلی كوچك می شود) گذرانیده باشند. شخصی كه به دریافت مدرك CCNP نایل می شود، از دیدگاه رده شغلی در میان همه شغل هایی كه مربوط به مهندسی شبكه  به ویژه نصب و راه اندازی شبكه با استفاده از تجهیزات سیسكو  می شود، در رده دوم یعنی پس از مدرك CCIE كه مربوط به مشاوران حرفه ای سیسكو است، قرار می گیرد. این بدان معنا است كه شخص دارندهCCNP  می تواند فاصله مقام خود را با ارشد ترین سطح كارشناسی شبكه به یك گام برساند.

كارشناس شبكه با ارتقای مدرك خود از CCNA بهCCNP  نه تنها تسلط خود بر مباحث مربوط به شبكه های LAN وDial up  را افزایش می دهد، بلكه از محدوده شبكه های محلی با كاربرد كوچك خارج شده و توانایی خود را در راه اندازی شبكه های WAN تثبیت می كند.

برای كسب مدركCCNP  شركت در 4 دوره آموزشی و گذرانیدن موفقیت آمیز آزمون های هر كدام از آن ها الزامی است. مواد این دوره عبارت است از:

1- ساخت شبكه های عادی سیسكو (BSCI)

در این دوره، نحوه اتصال و استفاده از مسیریاب های سیسكو در شبكه های LAN و WAN برای سایت های متوسط تا بزرگ آموزش داده می شود. در این دوره مباحث جامعی در زمینه پروتكل های EIGRP،BGP ، EGP،OSPF و ISIS  مطرح شده و داوطلبان با دو نوع پروتكل مسیریابی به نام های Distance Vector  وLink State آشنا می شوند. در پایان این دوره، داوطلب می تواند سرویس هایIOS  مناسب یك مسیریاب سیسكو را انتخاب و راه اندازی كند.

2 -  ساخت شبكه های چند لایه سیسكو(BCMSN) 

در این دوره، شیوه ایجاد یك فضای شبكه بر پایه فناوری سوییچینگ چند لایه در سرعت های بالای اترنت(Ethernet)  به مدیران شبكه ها آموزش داده می شود. این دوره شامل مفاهیم مسیریابی و سوییچینگ و فناوری های لایه دو و سه است. داوطلبان پس از طی این دوره خواهند توانست یك فضای سوییچینگ چندلایه را برپا ساخته و به كنترل ترافیك شبكه با استفاده از سیستم های تشخیص هویت لایه های گوناگون بپردازند.

3 - ساخت شبكه های راه دور(BCRAN)

در این دوره، داوطلب چگونگی پیكربندی و عیب یابی شبكه هایی را كه در جاهای دیگر ایجاد شده و از طریق فناوری راه دور(Remote) به سایت مركزی دسترسی دارند، فرا می گیرد. همچنین حالت عكس این كار یعنی دسترسی راه دور به سایت مركزی با مصرف كمترین پهنای باند نیز در این دوره مورد بحث قرار می گیرد. به طور كلی در BCRAN به شبكه های WAN توجهی ویژه می شود و روش پیكربندی تجهیزات سیسكو و برقراری ارتباط بهینه بین سایت مركزی و دیگر شعبه ها و مسایل مربوط به كیفیت سرویس(QOS) در یك شبكه  WAN تشریح می گردد.

این دوره به ویژه برای مدیران شبكه ها كه مسوول اجرا و عیب یابی زیرساخت یك شبكه WAN هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

4 -  پشتیبانی و عیب یابی شبكه(CIT) 

در این دوره، داوطلب چگونگی عیب یابی كامپیوترهای سرویس گیرنده یا سرویس دهنده را، كه تحت پروتكل های گوناگون به هم متصل گشته اند و از سوییچ ها و مسیریاب های سیسكو استفاده می كنند، فرا می گیرد. بنابراین با گذرانیدن این دوره، می توان به تحلیل و شناسایی مشكلات در محیط های Fast Ethernet، VLAN، Frame Relay،ISDN BRI  و ...، پرداخت و مشكلات پیچیده مربوط به سوییچ ها و مسیریاب های سیسكو را حل كرد.

دوره CCDP
Cisco Certified Design
Professional
سطح تخصص: Professional
مدركی برای طراحی حرفه ای و مسیریابی و سوییچ شبكه ها در محیط LAN و WAN با امكان سیستم شماره گیری برای شبكه های بزرگ است.

دارندگان این مدرك، دانش لازم برای طراحی پیشرفته شبكه هایRouted  وSwitched  كه شامل LAN و WAN  و سرویس های Dial Access است را دارا هستند. (برای بین100 تا 500 ایستگاه كاری). همچنین توانایی اعمال ماژول ها روی مسیریاب ها و انتخاب راه حل و طرحی مناسب برای محیط های كاری متفاوت (كاری، شخصی، شركت ها و سازمان های گوناگون) را به دست خواهند آورد.

داوطلبان برای كسب این مدرك باید دوره های مدرك CCNA و CCDA را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند و اعتبار این مدرك از زمان اخذ آن به مدت 3 سال است.
جستجو پاسخ با نقل قول


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معرفی اولین کشتی گردشگری کیش samane6025 2 130 05-03-2020، 16:26
آخرین ارسال: iraqiranbiz
  معرفی سواحل استانبول samane6025 0 113 01-25-2020، 15:08
آخرین ارسال: samane6025
  معرفی مجتمع تجاری کوهسر مال مشهد fns4565 0 327 06-25-2019، 16:41
آخرین ارسال: fns4565
  معرفی مجتمع تجاری اطلس مشهد fns4565 0 334 06-25-2019، 16:40
آخرین ارسال: fns4565
  معرفی مجتمع تجاری پروما مشهد fns4565 0 336 06-25-2019، 16:39
آخرین ارسال: fns4565
  معرفی مرکز خرید فردوسی مشهد fns4565 0 354 06-25-2019، 16:38
آخرین ارسال: fns4565
  معرفی مرکز خرید پروما مشهد fns4565 0 586 01-19-2019، 14:11
آخرین ارسال: fns4565
  معرفی اپلیکیشن هوش مالی ماهان تیموری fns4565 0 552 01-19-2019، 13:50
آخرین ارسال: fns4565
  معرفی اپلیکیشن هوش مالی ماهان تیموری fns4565 0 562 01-19-2019، 13:05
آخرین ارسال: fns4565
  معرفی شرکت باربری روز در امر حمل و نقل و بسته بندی وسایل منزل hostcode 0 1,422 07-05-2017، 15:22
آخرین ارسال: hostcode

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
یوهاستینگ در بهمن سال 1389 با هدف ارائه خدمات میزبانی وب تاسیس گردید که در مدت زمانی نچندان کوتاه توانست در چهارمین جشنواره وب ایران سال 1390 عنوان هاستینگ برگزیده را به دست آورد.