انجمن گفتگوی یوهاستینگ
نحوه استفاده از Domain Aliases - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن گفتگوی یوهاستینگ (http://forum.youhosting.ir)
+-- انجمن: انجمن های آموزشی (http://forum.youhosting.ir/forum-4.html)
+--- انجمن: آموزش استفاده از کنترل پنل پلسک (http://forum.youhosting.ir/forum-102.html)
+--- موضوع: نحوه استفاده از Domain Aliases (/thread-676.html)نحوه استفاده از Domain Aliases - alibabayan - 12-26-2011

و باز هم سلام
اگه امکانش هست، اموزش استفاده از Domain Aliases رو بگید

Domain Alias نام ديگري براي يک وب سايت است. مثلا شما اگر دامنه domain.com را داشته باشيد و دامنه Alias، domain.net آن باشد، زماني که مردم وارد هر يک از اين سايتها ميشود، وب سايت مشابهي را ملاحظه خواهند نمود.

و

انتخاب Domain Aliases از صفحه home
کلیک بر روی آیکون Add New Domain Alias
وارد کردن نام مستعار در Domain alias name
برای این که Domain Alais شما همانند رکوردهای منبع DNS zone در Primary domain به کار رود گزینه Synchronize DNS zone with the primarydomain را انتخاب کنید. از این به بعد هر تغییری که در رکوردهای منبع Primary domain رخ دهد، بر روی DNS zone های Domain alias اعمال خواهد شد.
گزینه Mail را هنگامی انتخاب می کنید که اگر e-mail ای به آدرس e-mail در Domain Alias فرستاده شد به آدرس e-mail در دامین اصلی شما فرستاده شود. به طور مثال شما آدرس e-mail ای با نام mail@yourdomain.com دارید. یک Domain Alias نیز با نام alias.com هم ساخته اید. اگر بخواهید e-mail هایی که به mail@alia.com فرستاده می شوند را در mail@yourdomain.com نیز دریافت کنید، Mail را تیک بزنید.
اگر گزینه Web را تیک بزنید، وب سرور به کاربرانی که با تایپ نام Domain Alias در browser خود به سایت شما می آیند، خدمات web account را نخواهد داد.
بر روی کلید OK کلیک کنید.

پس از انجام اعمال بالا نام Domain Alias ایجاد شده به لیست Domain Alias های موجود در صفحه افزوده خواهد شد. برای ویرایش Domain Alias ها بر روی نام آن ها در لیست کلیک کرده و در صفحه باز شده تغییرات را اعمال کنید.
منبع: نیازوب


لطفا درباره DNS های این سرویس و آشنایی بیشتر توضیح بدین

Thanks